בתים חכמים ומערכות שליטה יכולים להעצים דיירים נכים בביתם

עבור רבים מאתנו בתים חכמים הם במסגרת חדשנות- אנחנו אוהבים נוחות, אנחנו נהנים לשחק עם הטכנולוגיה החדשה, ופרט לכך, זה גורם לנו להרגיש ממש מגניבים ואפילו להשוויץ ליד החברים. אבל עבור קשישים ובעלי מוגבלויות, כלים, מוצרים, מערכות שליטה ופיתוחים לבית חכם אינם מהווים חידוש, מכיוון שהם הדרך שבאמצעותה הם יכולים לשמור או להגדיל את יכולותיהם התפקודיות ולספק להם עצמאות וביטחון. גלו כיצד בתים חכמים ומערכות שליטה יכולים להעצים דיירים נכים בביתם.

עבור לקויי ראייה, איתור מספר טלפון הוא בגדר משימה בלתי אפשרית, ועבור אנשים עם בעיות בניידות פעולות פשוטות כמו להדליק את האור, לשנות ערוץ בטלוויזיה או פשוט לסגור את התריסים יכולות להיות מאבק מתסכל.

בעוד מרביתנו מבצעים את הפעולות הפשוטות לכאורה הללו על טייס אוטומטי, יש מי שרק המחשבה על ביצוען יכולה להוביל לסבל וכאב רב. עבורם ביצוע הפעולות הללו עושה את ההבדל בין חיים עצמאיים לתלות במטפל או למעבר בדיור מוגן, אך הודות לקדמה קיימת עבורם אפשרות נוספת- לחיות חיים חופשיים בבתיהם.

במה מתחילים?

אלא אם אתם עשירים כקורח, הקמת בית שכולו אוטומטי לחלוטין עלולה להיות יקרה מאוד. איך יודעים באילו טכנולוגיות ופיתוחים לבחור?

ראשית, חשוב לתעדף את הצרכים בהתאם לצורכי הבטיחות והנוחות של מי שזקוק להם. חשוב לבחור תחילה את תחום הדאגה העיקרי או המוגבלות המרכזית ולבחון את אופן ההתמודדות עמם.

אם הניידות היא המכשול העיקרי ביותר בחייו של האדם, חשוב להתקין תאורה חכמה שניתן להדליק ולכבות מרחוק ואפילו באמצעות אפליקציה במכשיר הנייד. כיום ניתן לשלוט מהסמארטפון במגוון טכנולוגיות כולל תאורת הבית, המזגן, התריסים ואפילו שואב האבק.

התאמה אישית של בית חכם לצרכים הספציפיים של האדם היא חלק ממה שהופך את הטכנולוגיה הזו לכל כך מדהימה. היכולת לספק לאדם שנזקק לה את הכלים הנכונים, כך שיוכל לסמוך על עצמו ולדאוג לעצמו מאפשרת לו לשמור על הגאווה העצמית והערך העצמי שלו חרף המגבלות והמאבקים הגופניים שהוא מתמודד עמם.

חברת הנגשה פלוס מבית נווה עופרים מתמחה בהנגשת מבנים לנכים ולבעלי מוגבלויות. אנו כאן כדי לסייע לכם ליצור מרחב ביתי בטוח, שיאפשר לכם לפעול באופן עצמאי ככל שניתן.

ניידות ובקרת קולות

רמקול אלחוטי שמתחבר לדיבורית שנשלטת באופן קולי ונקרא Echo מסייע לבעלי בעיות בניידות או מגבלות בראייה ועשוי לשמש כעוזר אישי בכך שהוא מספק למשתמש מבחר נתונים, החל מתחזית מזג האוויר ועד למספרי טלפון, כך שהם נשארים מעודכנים ובשליטה על העולם שסובב סביבם.

המכשיר אינו מספק שירותי מידע בלבד. כאשר הוא מחובר למכשירים ביתיים חכמים אחרים, הוא מספק שליטה קולית על התאורה והטמפרטורה, ומסייע למי שמוגבל בתנועה לשלוט בהיבטים רבים בסביבתו מבלי להזדקק לעזרה מהסביבה.

לרכישת Echo באמזון https://www.amazon.com/Amazon-SK705DI-Echo/dp/B00X4WHP5E

בטיחות

בטיחות היא נושא חשוב נוסף עבור קשישים ונכים שרוצים לחיות באופן עצמאי. מערכות אבטחה רבות מציעות כיום שירותי הפעלה קולית, וישנם אפילו רמקולים עם Bluetooth, שמציעים בטיחות בלחיצת כפתור כמו נעילת ה- Smart Smart מבית August, שפועלת על פיתוח שירות ניטור בבית לקשישים ומתריעה בן משפחה או קרוב אם יקיריהם חווים תנודות בשגרה.

יש שטוענים שהטכנולוגיה פולשנית מידי, אך עבור אדם שמבקש עצמאות וזקוק למעקב יומיומי, תזכורות לתרופות ויש חששות לבריאותו, היא מאפשרת חופש ושקט נפשי למי שדואג לו.

לאתר הבית של חברת August https://august.com/

בנוסף ניתן להוריד אפלקצייה בשם "Big phone for Seniors" אפליקציה פשוטה לאנשים עם בעיות ראייה, מגדילה את מסך החיוג וה SMS והופכת אותם לפשוטים יותר.

 

חופש, עצמאות ותקווה

לפני עשור טכנולוגיות הבית חכם נחשבו למותרות יוקרתיות, ולא היו בהישג ידם של רבים, אך בימינו הן נגישות לכל מי שזקוק להן.

אובדן ראייה, שמיעה או ניידות משפיעים על אופן התפקוד של האנשים הללו בחיי היום יום, וטכנולוגיות בית חכם מסייעות להם לקבל את השליטה על חייהם ולשפר את איכות חייהם באופן משמעותי. כיום בית חכם מעניק לקשישים ומוגבלים רבים חופש פעולה, ביטחון, עצמאות ותקווה.

בחברתנו צוותי עבודה שמתמחים בהתאמת מבנים לבעלי מוגבלויות. אנו עובדים ברגישות ומתוך תחושת שליחות ליצור לכל אחד חלל בטוח שמאפשר לשמור על עצמאות וביטחון ברמה הגבוהה ביותר.

לרשותכם מידע נוסף

למידע נוסף, השאירו פרטים נשוב אליכם בהקדם

מרכז השירות שלנו 1700-555-241

דילוג לתוכן