התאמת חדר אמבטיה לנכים

התאמת והנגשת חדר אמבטיה לנכים נחשבת לחובה מוסרית ואף מעוגנת בחוק בלא מעט ארגונים ומבנים. תכנון חדר אמבטיה נכונה תוך כדי התאמתו לנכים נותנת לכם את האפשרות להנגיש את בניין המגורים שלכם ו/או העסק שלכם לבעלי מוגבלויות שונות תוך כדי שאתם נותנים להם את האפשרות להרגיש שווי זכויות, עצמאיים ושומרים על כבודם. כאשר אנחנו מדברים על התאמת חדר אמבטיה לנכים אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות – הנגשה פלוס פה על מנת לענות לכם על כל השאלות.

התאמת והנגשת החלל: מהם המידות הרלוונטיות?

לא מעט אנשים תוהים מה הם המידות הרלוונטיות בכל הקשור לחדר אמבטיה לנכים. כאשר אנחנו מדברים על חדר אמבטיה לנכים אנו רואים כי ישנו צורך בדלת כניסה אשר תהיה ברוחב של לפחות כ – 80 ס"מ במטרה שיוכל לעבור דרכה כיסא גלגלים בקלות וללא שום בעיה. כמו כן, ההמלצה היא להיעזר בדלת הזזה אך בהנחה ותבחרו שלא להשתמש בדלת זו יש להשתמש בדלת הנפתחת כלפי חוץ. גודל האמבטיה אמור להיות במינימום 120 ס"מ על 120 ס"מ במטרה שכל אדם עם כיסא גלגלים יוכל להיכנס ולהתקלח בפנים ללא שום בעיה של צפיפות וניידות.

האם יש צורך באביזרים מסוימים לשם הנגשת חדר אמבטיה לנכים?

בנוסף למידות הרלוונטיות של האמבטיה, חלל האמבטיה ושל דרכי הגישה השונים ישנו צורך גם באביזרים ייעודיים. כאשר אתם מתאימים חדר אמבטיה לנכה עליכם לדאוג כי יהיה מעקה בטיחות הן באזור המקלחת והן 2 לפחות באזור השירותים (בצד האסלה וצמוד לקיר), כמו כן יש להתקין את את הברזים, כיורים ושאר הכלים האחרים בהתאמה לגובה של כיסא גלגלים סטנדרטי כך שכל הפעולות יהיו נגישות לבעלי מוגבלויות.

אפיון נכון של החלל

מעבר למה שנוטים לחשוב כאשר אנחנו מדברים על תכנון חדר אמבטיה לנכים אנו מדברים על תכנון הדורש התייחסות עד לפרטים הקטנים ביותר. כל עבודת שיפוץ ו/או התאמה של חלל אמבטיה צריכה להיעשות בהתאם לאופי של המקום (בית העסק, מקום ציבורי, בניין מגורים ו/או בית פרטי), כאשר אנחנו מאפיינים את החלל עלינו לקחת בחשבון מספר דברים:

חדר אמבטיה לנכים

 • דלת הכניסה לחלל האמבטיה – עלינו לזכור כי בעל המוגבלות נכנס אל חלל האמבטיה ברוב המקרים יחד עם כיסא גלגלים, לכן חשוב מאוד כי דלת הכניסה תהיה רחבה ובגובה מתאים. כיום הרוחב המינימלי עומד על כ – 80 ס"מ.
 • סוג הדלת – הדלת צריכה להיות דלת הנפתחת כלפי חוץ ו/או דלת הזזה אך לא דלת הנפתחת כלפי פנים בשום פנים ואופן.
 • גודל המקלחת – המקלחת צריכה להיות נגישה לכיסא גלגלים בצורה מושלמת ולכן הגודל המינימלי בחוק עומד על 120X120, אך יש להתאים את הגודל בהתאם.
 • כיורים וכלי סניטריים – כל הכלים הסניטריים והכיורים ימוקמו בגובה של 65 ס"מ אך באותה נשימה לא יהיו 75 ס"מ מהרצפה על מנת שכיסא גלגלים יוכל להיכנס מתחת לכיור. כמו כן, ידיות הברזים יהיו דיות מנוף ולא פרח.
 • רצפה – רצפת חלל האמבטיה צריכה להיות קשיחה ונגד החלקה, כך אפשר לדאוג לנכה לתנועה נכונה, עצמאית ובטוחה עם כיסא הגלגלים.
 • מאחזי ידיים – יש להתקין מאחזי ידיים ואף מומלץ להתקין ספסל מתקפל במקלחת.
 • התאמה בהתאם לצרכים העיצוביים – למרות שאנחנו מדברים על התאמת חלל אמבטיה לנכה עדיין אפשר להתאים את החלל בצורה עיצובית ופונקציונאלית, התאימו את החלל בהתאם לחזון העיצובי שלכם תוך כדי עמידה בכל החוקים הנדרשים.

הפיכת חלל קטן לחדר אמבטיה לנכים: האם זה אפשרי?

לא מעט לקוחות שלנו תוהים האם ישנה אפשרות להפוך חללים קטנים במיוחד לחלל אמבטיה המותאם גם לנכים, כאשר אנחנו מדברים על הפיכת חלל קטן לחדר אמבטיה לנכים אנו מדברים על מלאכה אשר צריכה להיעשות יחד עם בעל מקצוע בעל ניסיון בתחום. למעשה, בעזרת מעט שינויים במבנה ניתן להפוך כל חלל קטן לחלל המותאם גם לנכים ויכול לשרתם בצורה הוגנת, יעילה ובטיחותית. בעזרת שיפוץ חדר אמבטיה ניתן לסדר מחדש את כל הכלים הסניטרים מחדש, לפתוח לרווחה את מרחב הכניסה ולהפוך את החלל למותאם גם לנכים.

בדקו כי העבודה נעשית בהתאם לתקנות

כאשר אנחנו מדברים על התאמת חדר אמבטיה לנכים אנו מדברים על פעולה אשר צריכה להיעשות בהתאמה לתקנות וחוקים מוגדרים. בדקו כי הכל נעשה בהתאם לתקן 1918 לחוק אשר מכניס בתוכו את כל הדרישות הרלוונטיות לתכנון חדרי אמבטיה המותאמים לנכים.

התאמת חדר אמבטיה לנכים – איך לבחור בעל מקצוע?

מחיפוש קטן באינטרנט אנו מניחים שיצא לכם לראות לא מעט בעלי מקצוע אשר מספקים שירותי התאמת חדר אמבטיה לנכים, יחד עם זאת כאשר אנחנו מדברים על בחירת בעל מקצוע אנו מדברים על מספר קריטריונים חשובים אשר צריכים להתקיים:

 • ניסיון בתחום – אחד הדברים החשובים ביותר בתחום הוא ניסיון, מאחר ואנו צריכים להנגיש בצורה נכונה, יעילה ובטיחותית לנכים את חדר האמבטיה יש חשיבות גדולה לניסיון של בעל המקצוע בתחום. כמו כן, איש מקצוע בעל ניסיון בתחום ידע לתת פתרונות יצירתיים לבעיות ו/או חללים מיוחדים בעת הצורך.
 • מוניטין – אנו מאמינים כי מוניטין הוא תוצר של ניסיון ועבודה קשה, בדקו כי לחברה איתה אתם עובדים יש מוניטין גבוה בתחום ויצא לה לעבוד אל מול לקוחות בסקטורים נרחבים – ציבורי, עסקי ופרטי כאחד.
 • עבודה לפי דרישות החוק – התאמת חדר אמבטיה לנכים הינה מלאכה המעוגנת בחוק ויש לבצע אותה בצורה מקצועית. בדקו כי בעל המקצוע מבצע את כל העבודה על פי דרישות החוק.
 • עבודה בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח – אנו מאמינים כי מעבר לנגישות ופונקציונאליות יש חלק לא קטן לחלל עיצובי, בדקו כי בעל המקצוע איתו אתם עובדים נותן לכם את האפשרות לבצע עבודת שיפוץ ו/או התאמת החלל תוך כדי התאמה מלאה לצרכים שלכם הן מבחינת תשתית, עיצוביות, פונקציונאליות והתאמת החלל לנכה.

התאמת חדר אמבטיה לנכים: למי זה מתאים?

לא מעט אנשים תוהים למי התאמת חדר אמבטיה לנכים מתאימה, כאשר אנחנו נכנסים ללשון החוק אנו מגלים כי כל בית עסק, מסעדה ו/או מבנה ציבורי מחויב להפעיל על פי חוק חדר שירותים המותאם אישית לרווחת בעלי מוגבלויות. יחד עם זאת, אנו רואים לא מעט בתים בהם בוחרים להתאים את חדר האמבטיה לנכה במטרה לתת לאחד ו/או יותר מבני הבית את האפשרות לבצע פעולות יום-יומיות בצורה עצמאית, בבטיחות מלאה ובהתאמה אישית.

התאמת חדר אמבטיה לנכים: נווה עופרים הנגשה פלוס+

אנו מאמינים כי התאמת חדר אמבטיה היא רק צעד אחד בדרך לנצח את המוגבלות, אחד הדברים החשובים ביותר לכל אדם בעל מוגבלות ונכה הוא היכולת לבצע דברים בצורה עצמאית תוך כדי שהוא מחזק את תחושת המסוגלות שלו. חדר אמבטיה לנכים למעשה נותן את הצורך הבסיסי של כל נכה ומהווה את השלב הראשון בתהליך, בעזרת התאמת חדר אמבטיה לנכים אנו יכולים לספק סביבה תואמת, נגישה המלווה בעצמאות של הנכה.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו המונה לקוחות מן הסקטור העסקי, הציבורי והפרטי ולהתחיל לאפיין יחד איתנו את חדר האמבטיה שלכם בצורה נכונה, יעילה ובטיחותית. למה אתם מחכים – התקשרו אלינו עוד היום!

אנחנו כאן לשירותכם

להתחלת שיחה
💬 איך נוכל לעזור?
היי 👋 כאן שלומי מאתר הנגשה פלוס.
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן