הנגשת מבנים

כיום בישראל ישנם מאות אלפי אנשים הסובלים מבעיות מוגבלות שונות אשר אינן מניחות את הדעת ולא נותנות להן את האפשרות להתנייד בצורה אופטימלית במבנים ציבוריים. כאשר אנחנו מדברים על מוגבלות אנו מדברים על אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות, מוגבלויות נפשיות ושאר מוגבלויות זמניות ו/או קבועות אשר מונעות מהן לבצע פעולות בסיסיות ויום-יומיות בשטח. מבנה נגיש הינו מבנה המותאם בצורה מושלמת אל כלל סוגי האוכלוסייה ונותן לבעלי המוגבלויות את היכולת להתנהל כשאר האנשים בצורה בטיחותית ומכובדת.

הנגשת מבני ציבור: אפיון נכון של החלל

הנגשת מבני ציבור בצורה נכונה נעשה תוך כדי הבנה של צרכי החלל ואפיון נכון שלו. כאשר אנחנו ניגשים לחלל אנו צריכים לאפיין אותו ולבדוק האם ישנם אלמנטים כלשהם בחלל אשר יכולים להקשות בצורה משמעותית על חייהם של בעלי מוגבלויות. לדוגמא, דלתות כבדות, מדרגות, שיפוע עולה ואפילו מעברים צרים יכולים להוות מכשול לא קטן עבור בעלי מוגבלויות. לכן אנשי המקצוע של הנגשה פלוס מתאימים את כל החלל כך שיתאים לכולם.

שמירה על חוקי הנגישות לא באה על חשבון אסתטיות

אנשים רבים נוטים לחשוב כי שמירה על חוקי הנגישות תוביל לירידה משמעותית באסתטיות של המבנה ו/או בניין המגורים, אך מדובר בחשיבה שגויה מן היסוד. כאשר אנחנו מדברים על שמירה על חוקי הנגישות אנו מדברים על אחד הדברים החשובים ביותר מאחר והיא נותנת לאנשים בעלי מוגבלויות את היכולת להתנייד בחלל בצורה מכובדת, עצמאית ובטיחותית. כיום, ניתן לעמוד בחוקי הנגישות של מדינת ישראל ועדיין לשמור על מבנה אסתטי, עיצובי ומודרני. כמו כן ישנם לא מעט יתרונות אסתטיים ופונקציונאליים בכל הקשור להנגשת מבנים בצרוה נכונה.

הנגשת מבנים: יורדים לעובי הקורה

כאשר אנחנו מדברים על הנגשת מבנים אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש אשר צריכה להיעשות יחד עם בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין בתחום אשר יודע מה הוא עושה. במהלך הנגשת מבנים נעשות לא מעט פעולות אשר מטרתן להבטיח את בריאותם ועצמאותם של המוגבלים לצד שמירה על אסתטיות ומודרניות של המבנה. בין הדברים אותם נצטרך לעשות במסגרת הנגשת מבנה:

הנגשת מבנים

  • שילוט והכוונה – אחד הדברים החשובים ביותר הוא הנגשת המבנה תוך כדי שילוט והכוונה נכונה, שילוט אשר נותן דגש לכלל השירותים הניתנים במבנה – מעליות, חדרי שירותים, מדרגות, יציאה מן המבנה, כניסה לאזורים ייעודים ועוד.
  • דרכים נגישות למבנה – במסגרת הנגשת מבנים נעשות מספר פעולות אשר מטרתן לשמור על דרך נגישה למבנה – מאחזי יד, דרך אשר פנויה ממחסומים, בעלת ריצוף קשיח אשר אינו נוטה להחלקה, ללא מדרגות ובשיפוע מתון.
  • מעבר רחב ונגיש – על כל המעברים בתוך הבניין לאפשר מרחב תנועה לכלל האנשים תוך כדי הימנעות ממחסומים, מכשולים ושאר דברים אשר עלולים לפגוע במרחב התנועתי.
  • מעליות – מעליות נגישות לאדם בכיסא גלגלים יחד עם לחצנים עם מידע בולט לצד כריזה קולית.
  • שירותי נכים – כל מבנה ציבורי מחויב בשירותי נכים, שירותים אלו צריכים להיבנות בהתאם לתקנות הרלוונטיות ולתת לנכה את האפשרות לעצמאות וכבוד בצורה המקסימלית ביותר.
  • חניית נכים – יש צורך להנגיש את החלל על פי חוק יחד עם מספר מוגדר של מקומות חנייה נגישים, יש למקם את החניות אל מול הכניסה לבניין ו/או למעלית המובילה לבניין. המעבר מן החנייה צריך להיות נגיש, יעיל ומהיר.

 

אלו הם רק על עובי הקורה חלק מן הדברים הנעשים במסגרת הנגשת מבנים והנגשת מבני ציבור, כאשר אנחנו מדברים על הנגשת מבני ציבור אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש. מאחר ויש מספר רב של תחומים אנו מציעים לכם לא להתפשר ולעבוד עם חברה מנוסה בתחום.

הנגשת מבני ציבור: נווה עופרים הנגשה פלוס

עצמאות בתפקוד היא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לכל אדם באשר הוא, הנגשה פלוס מבינה את החשיבות בהנגשת מבני ציבור ונמצאת פה על מנת לתת לכם מעטפת מלאה וללוות אתכם בכל האתגרים הטמונים בהנגשת מבני ציבור. הנגשה פלוס הפכה בשנים האחרונות לבחירה הטבעית של לא מעט מבני ציבור, בנייני מגורים, דירות ובתים משותפים תוך כדי התייחסות אישית וקפדנית. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו ולהתחיל להנגיש בצורה נכונה כבר היום!

אנחנו כאן לשירותכם

להתחלת שיחה
💬 איך נוכל לעזור?
היי 👋 כאן שלומי מאתר הנגשה פלוס.
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן