כסאות גלגלים

אנחנו כאן לשירותכם

איך לבחור כיסא גלגלים

כיסא הגלגלים נועד להקל על הנכה או הקשיש אשר נעזר בו ולשפר את יכולת התניידותו במרחב. בעולם הרפואי של היום, ישנו מגוון עשיר של כסאות גלגלים אשר נועד להתאים לאוכלוסיית הקשישים והנכים המגוונת אשר מבצעת באלה שימוש. התאמה אישית נכונה של כיסא הגלגלים לנעזר בו היא מהותית למניעת בעיות בריאותיות כמו פגיעות גב וצוואר וחסימת עורקים וחשוב לא פחות, לטובת הנוחות האישית של הקשיש או הנכה, המטפלים והקרובים אליו אשר מעוניינים לסייע לו. 

ניידות

כיסא גלגלים מומלץ הוא בראש ובראשונה כיסא אשר יאפשר לקשיש או הנכה אשר מבצע בו שימוש, את הניידות המקסימלית אשר מתאפשרת נוכח מצבו הרפואי. במידה והאדם שעתיד להשתמש בכיסא מסוגל להתנייד עצמאית, חשוב שהכיסא יאפשר לו לעשות את זה. בהתאם, שיקולי שימוש כמו התאמה של הכיסא לסביבת הבית או לחילופין אפשרות קיפולו לתוך בגאז' הרכב הם מהותיים לשימוש העצמאי או הנתמך של המשתמש בכיסא. 

נוחות

הנוחות של כיסא הגלגלים הוא ללא ספק שיקול משמעותי במיוחד בבחירת הכיסא הנכון. כיסא גלגלים מומלץ הוא כיסא שנוח לישיבה עבור המשתמש בו, נעים ומתכוונן למידותיו. ישנן תוספות שונות שצפויות להשפיע על נוחות הכיסא בהן הזווית של המשענת וגובהה, סוג הגלגלים לטובת התקדמות חלקה ובד הכיסא. נוחות הכיסא אמנם מהותית למשתמש בכיסא בשגרה היומיומית אך חשוב לא פחות, לטובת מניעת בעיות רפואיות שונות אשר עשויות לעלות מכיסא שעיצובו לא מותאם למשתמש בו. 

תקציב

על אף שהמחיר לא בהכרח יהיה גורם המפתח בבחירת הכיסא המתאים ביותר עבור המטופל, חשוב לדעת כי כאשר מדובר בחולים אשר סובלים מנכות קבועה, משרד הבריאות משתתף ברכישת כיסא הגלגלים בגובה של 90% מהמחיר שעומד על הפרק. בחנו אם לאדם הקרוב אליכם שעתיד להשתמש בכיסא מגיע הסיוע הכלכלי המשמעותי הזה בטרם רכישת הכיסא. 

אלו סוגי כיסאות מוצעים כיום?

נוכח האוכלוסייה המגוונת של המשתמשים בכיסאות גלגליים, כיום ישנו מבחר עשיר של כיסאות. כשאתם מתלבטים בין האפשרויות השונות מומלץ להתייעץ עם פיזיותרפיסט או איש מקצוע אחר ולחילופין לבקר במרכזי הייעוץ של "יד שרה" או "מילבת".  

כיסא גלגלים בהנעה ידנית

כיסא גלגלים בהנעה ידנית הוא כיסא שמונע ע"י ידי המשתמש שדוחפות את הגלגלים. הנעת הכיסא דורשת עם כך כוח פיזי בזרועות ובפלג הגוף העליון ומקנה למשתמש בו עצמאות. כיסא גלגלים קל משקל הוא ללא ספק כיסא גלגלים מומלץ עבור החושבים להיעזר בכיסא בהנעה ידנית. כיסא גלגלים קל משקל מורכב משלדה ממתכת קלה או אלומיניום, ומאפשר התניידות קלה עבור הנעזר בו. 

כיסא גלגלים ממונע

כיסא גלגלים ממונע מופעל באמצעות מוט היגוי שפועל על מערכת ממונעת. הכיסא מתאים לזקנים עצמאיים ודורש תרגול, אך נוח למדיי לשימוש. כיסא גלגלים ממונע הוא אפשרות מצוינת עבור נתמך עצמאי אך בעל פלג גוף עליון חלש. 

קלנועית

הקלנועית היא כיסא גלגלים שמופעל באמצעות מנוע שלא דורש הפעלה של כוח מצידו של הנכה. הקלנועית מתאימה לנכים וקשישים בעלי יכולת ניידות מוגבלת או אלו אשר מוגבלים גם בפלג הגוף העליון שלהם. חיסרון משמעותי של הקלנועית הוא קושי בתמרון שלה באזורים צפופים. 

כיסא גלגלים שמנוייד מלווה

כיסא גלגלים שמנוייד במלווה מיועד לנכים וקשישים אשר מוגבלים מאוד בתנועה בפלג גופם העליון. השימוש בכיסא מחייב תלות במלווה והוא לא מאפשר תנועה עצמאית אישית של המטופל. מדובר בכיסא שנוח לקפל ולהכניס לרכב אך הוא מורכב לתמרון באזורים צפופים. 

מידע ועיון

אנחנו כאן לשירותכם

להתחלת שיחה
💬 איך נוכל לעזור?
היי 👋 כאן שלומי מאתר הנגשה פלוס.
איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן